ایلیا – اگر شما قصد خودرو در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس را داشته باشید فقط کافی است که مثلا در دبی به خیابانی بروید که اکثر برندهای مطرح درآن گرد آمده‌اند!

در سال ۲۰۱۳ که در کشور دبی زندگی می کردم به همراه یکی از دوستانم به قصد به همان خیابان رفتم. با دیدن برندهای مطرحی همچون لکسس، بی ام دبلیو، بنتلی،مرسدس و… کمی به فکر فرو رفتم و لحظه ای آن را با کشور خودم مقایسه کردم! حال اینکه این مقایسه هیچ ربطی به کلیات آب و خاک و عرق من به مملکتم ندارد و فقط قصدم کمی فقط مقایسه است!

وقتی در ایران قصد خودرویی را دارید یا باید به نمایشگاههای مربوطه بروید و یا به غول های خودرویی داخلی مراجعه کنید که متاسفانه همین ابتدای کار باید عرض کنم که هدفم از بکار بردن کلمه غول برای خودروسازی کشورم صرفا بزرگی کارخانه و گاههای آن نسبت به دیگر برندهای داخلی است!

من به عنوان ار دو بار خودرو در ایران و در یکسال اخیر باید عرض کنم خودروی اولی که اری کردم چینی و دومی که برای راحت شدن از دست اولی بود یک خودروی داخلی بود. خودروی اول که قطعا در آینده در موردش حرف های زیادی خواهم زد تنها بعد از ۸۵ کیلومتر کارکرد ناگهان در اتوبان فرمان قفل کرد و بعدا متوجه شدیم که کل سیستم هیدرولیک آن از کار افتاده که به این نقص وحشتناک ۱۲ ایراد دیگر هم در لیست تعمیرات آن شرکت اضافه کردم! فکرش را بکنید اگر در آن زمان سرعتم بیشتر از آنی بود که می رفتم(۹۰) الان همه از به خواب رفتنم در حین رانندگی می گفتند و اینکه خدا رحمتش کند فلانی را! مطمئن باشید کسی حرفی از قفل شدن فرمان هیدرولیک خودروی صفر من نمی زد! بگذریم! در آینده با سند و مدرک حتما راجب به این موضوع در چند مقاله مفصلا خواهم پرداخت. و اما خودروی بعدی که اری کردم یک خودروی شناخته شده ایرانیست با برند خارجی! بعد از گذشتن تنها۱۱۰۰ کیلومتر این ماحصل مراجعه بنده به نمایندگی محترم این برند بود:

باید جعبه فرمان تعویض شود – باید گیربکس باز شود – باید یک واشر در موتور تعویض شود باید…

از خواب و خیال مقایسه که بیرون آمدم وارد گاه برند اینفینیتی شدم. خودروی بسیار لوکسی که شما از دم قسط فقط باید ۲۵۰۰ درهم معادل دو میلیون و پانصد هزار تومان آن زمان و ماهیانه پرداخت می کردید. اگر شهروند و تابعه نبودید یک فیش حقوقی بالای ۵هزار درهم و یک کپی پاسپورت و اقامت موجود در آن را تقدیم می کردید( حالا آن را با اقساط در کشورمان مقایسه کنید البته با زمان تحولی)

آن خودرو ۲۱۰ میلیون تومان قیمتش بود. به تفاوت قیمتش کاری ندارم. من از خودرویی به نام اینفینیتی G37حرف می زنم که هم از تماشایش لذت می بردم و هم از قیمت و نوع ش! صندلی های گرم و سرد شونده برقی راننده و سرنشین جلو، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم تهویه مطبوع دو نطقه‌ای تطبیق شونده و سیستم صوتی فوق مدرن Bose، سیستم فرمان حساس به سرعت، سیستم کنترل دینامیک پایداری خودرو که می‌توان آن را غیر فعال کرد، سیستم کنترل هرزگردی، ترمزهای دیسکی خنک شونده در هر چهار چرخ با ABS چهارکاناله و چهار سنسور ، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، سیستم ترمز کمکی و سیستم کروزکنترل هوشمند اینفینیتی با ترمز و…

اینفینیتی

در واقع شما با پرداخت ماهیانه دو میلیون پانصدهزار تومان سوار ماشینی می شدید که اول بعد از سه روز با خودرو بر و رایگان درب منزل تحویلتان می دادنش! ۴ بار سرویس رایگان، تامین ۱۰ ساله قطعات مورد نیاز، گارانتی ۳ تا ۵ ساله بنا به در خواست شما و و و … تنها گوشه ای از مزایای این خودرو بود!

از این گاه به گاه کمی آنطرف تر یعنی بنتلی رفتم! سرم گیج رفت و راجب آن حرفی نزنم بهتر است! حال شاید شما بفرمایید که هرچقدر پول بدهی همان قدر هم آش می خوری! من نویسنده این مقاله این حرف را اصلا قبول ندارم چرا؟ چون با سوار شدن یک ماشین با امکانات مشابه داخلی اما برند مطرح، هم می شود روزهای بیشتری زندگی کرد هم می شود کمتر برای تعمیر و نگهداری خرج کرد هم می شود لذت بسیار بیشتری از رانندگی برد و خیلی موارد دیگر!

اما ما ناچاریم همیشه از خودروهای داخلی بی کیفیت یا خودروهای بی کیفیت چند کشور دیگر استفاده کنیم که مبادا سود حاصله به جیب اجنبی برود!

آقایان مسئول لطفا لطفا و لطفا کمی در مورد استاندارهای خودرو بیشتر مطالعه کنید! لطفا خودتان هم از خودروهای لوکس داخلی استفاده کنید! لطفا به داد مصرف کنندگان خودروی داخل برسید! من هم اگر لکسس سوار بودم کاری به کار دیگران نداشتم! اشکالی ندارد که فلان برند مطرح در کشورمان خط تولید داشته باشد!
منبع: خودروی ایده آل

خودروی ایده آل سیستم ,خودروی ,خودرو ,داخلی ,مقایسه ,برند ,خودروی ایده ,کنید لطفا ,سیستم کنترل ,اری کردم منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

سایت تکصدا | رسانه تکصدا | دانلود آهنگ جدید+دیس لاو موزیک اجناس فوق العاده دانلود فایل صاحب این وبلاگ شهید خواهد شد ان شاالله سیلما بهترین سایت جذاب دانلود | دانلود آهنگ و فیلم روش ساخت طرح جابربن حیان